Kim jesteśmy

PlayWay S.A. jest polską spółką akcyjną założoną w 2011 roku, z siedzibą w Warszawie, która jest jedną z największych w Polsce firm tworzących gry wideo na najpopularniejsze platformy sprzętowe (PC/PS4/Xbox1/iOS/Android).

Spółka tworzy Grupę kapitałową PlayWay S.A., w której skład wchodzi obecnie Spółka oraz siedem podmiotów zależnych lub powiązanych ze Spółką, tj.:

  1. spółka CreativeForge Games S.A. z siedzibą w Warszawie;
  2. spółka PlayWay Games Ltd. z siedzibą w Rotherham;
  3. spółka Fishing Games Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie;
  4. spółka Polyslash Sp. z o.o. z siedzibą w Krakowie;
  5. spółka Atomic Jelly Sp. z o.o. z siedzibą w Poznaniu;
  6. spółka Madmind Studio Sp. z o.o. z siedzibą w Bydgoszczy;
  7. spółka K202 Sp. z o.o. z siedzibą w Lublinie (jednostka stowarzyszona).

Spółka posiada obecnie 44 zespoły deweloperskie odpowiadające za powstawanie ponad 60 gier.Działalność na tak szeroką skalę, możliwa jest dzięki stworzonej przez Spółkę, unikalnej formule współpracy z zespołami, dającą im dużą swobodę działania i samodzielność, ale przy zachowaniu koniecznej kontroli jakości i przy pełnym wsparciu produkcyjnym, marketingowym i wydawniczym. PlayWay współpracuje z doświadczonymi, dużymi studiami deweloperskimi oraz znanymi w branży twórcami, ale też od lat inkubuje młode, początkujące zespoły, zapewniając im miejsce do pracy i rozwoju w wyjątkowym kampusie mieszczącym się w podwarszawskim Hornówku (gmina Izabelin).Spółka może się pochwalić globalnymi sukcesami sprzedażowymi w postaci m.in serii Car Mechanic Simulator. Przy tej produkcji Spółka nawiązała współpracę z najsłynniejszymi światowymi producentami samochodów luksusowych, takich jak: Mercedes-Benz, Maserati, Bentley, Pagani, DeLorean.
Firma znana jest również z produkcji takich gier jak Hard West (wyprodukowana przez CreativeForge Games S.A.), Farm Expert czy The Way. PlayWay pochwalić się może także ponad 12 milionami pobrań swoich gier na platformach mobilnych (m.in. Car Mechanic Simulator 2014 Mobile, Diner Mania, Farm Fix, Truck Fix), oraz rekordową na polskim rynku ilością 5-ciu udanych akcji crowdfundingowych (na platformie KickStarter).

design by: pawelkrol.it