Władze spółki

ZARZĄD SPÓŁKI

 

Krzysztof Kostowski

Prezes PlayWay. Od 25 lat związany z branżą gier komputerowych. Ze stworzoną przez siebie spółką Play sp.z.o.o. w latach 2002-2011 osiągnął pozycję jednego z liderów dystrybucji gier komputerowych w Polsce. Z powodzeniem prowadził proces inkubacji wielu małych i średnich zespołów deweloperskich. W 2011 powołał do życia PlayWay SA, firmę skupioną na produkcji gier wysokiej jakości, a także na wspieraniu i rozwijaniu zespołów deweloperskich z innowacyjnymi pomysłami. Autor koncepcji sztandarowego produktu firmy: gry Car Mechanic Simulator, House Flipper oraz trzydziestu innych produkcji spółki. Odpowiedzialny za pełen proces tworzenia większości produkcji, począwszy od koncepcji gry, poprzez dobranie odpowiedniego składu zespołu, a skończywszy na wydaniu gry na rynkach światowych. W 2020 roku zarządza grupą PlayWay SA, złożoną z ponad 70 spółek tworzacych gry, oraz kilku zespołów wewnętrznych.

 

Kuba Trzebiński

Od 2016 roku Wiceprezes PlayWay. Pełni funkcje COO oraz CMO. Z firmą związany od 2013 roku.Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Polonistyki, specjalizacja Marketing | PR | Dziennikarstwo), studiował również na Wydziale Filozofii. Pisał m.in dla: Magazynu CD-ACTION, portalu Polygamia.pl, Magazynu FILM, portalu Stopklatka.pl, portalu Muzyka.pl, Magazynu LADOS.
W PlayWay S.A. odpowiada m.in. za obecność globalnych marek w grach z serii Car Mechanic Simulator oraz Farm Expert, opiekę producencką nad tworzonymi przez firmę grami, nawiązywanie kontaktów i relacji z mediami, odkrywanie nowych zespołów deweloperskich, kontakty biznesowe. Autor koncepcji wielu gier, m.in. Cooking Simulator.

W latach 2018 - 2020 Przewodniczący Rady Nadzorczej Ultimate Games S.A.
W latach 2018 - 2019 Przewodniczący Rady Nadzorczej Movie Games S.A.


RADA NADZORCZA

 

Aleksy Uchański

Przewodniczący Rady Nadzorczej

Od 1992 roku nieprzerwanie związany z branżą gier komputerowych. W latach 1992 – 1995 dziennikarz, później zastępca sekretarza redakcji magazynu fanów gier komputerowych Top Secret (Wydawnictwo Bajtek), w tym okresie również współopracownik magazynu Bajtek.

Od 1995 do 2000 roku redaktor naczelny magazynu o grach komputerowych Gambler (Wydawnictwo Lupus), odpowiedzialny również za pozyskiwanie i wydawanie gier komputerowych dołączanych do magazynu i współorganizację targów gier komputerowych Gambleriada.

W latach 2000 – 2014 w Axel Springer Polska (później Ringier Axel Springer Polska). W latach 2000 – 2006 redaktor naczelny grupy pism o grach komputerowych (Komputer Świat GRY, PLAY oraz ich wydania specjalne). W tym okresie również twórca i prowadzący serii Dobra GRA, w której wydano między innymi serię Skoki Narciarskie (oficjalna gra Adama Małysza) oraz gry takie jak Painkiller czy Gorky Zero. Od 2007 do 2011 roku Dyrektor Wydawniczy segmentu Tytułów Komputerowych Axel Springer Polska, obok tytułów o grach odpowiedzialny również za markę Komputer Świat wraz z dodatkami oraz serwisy internetowe. W latach 2010 – 2011 odpowiedzialny również za portfolio tytułów młodzieżowych Ringier Axel Springer Polska (magazyny Popcorn i Dziewczyna)

Od 2011 do 2014 roku Chief Digital Officer Ringier Axel Spriger Polska, odpowiedzialny za wszystkie cyfrowe aktywności spółki (m.in. prowadzone przez Newsweek, Fakt, Forbes, Przegląd Sportowy). W latach 2011 – 2014 – Prezes Zarządu oFeminin sp z oo, spółki zależnej Ringier Axel Springer Polska i auFeminin.com. W 2014 roku dyrektor ds. Rozwoju Produktu w Grupie Onet SA (po przejęciu przez Ringier Axel Springer Polska). W latach 2014 – 2016 – dyrektor ds. Digital Media w Edipresse Polska SA, odpowiedzialny za cyfrowe portfolio spółki.

Od 2016 roku do 2018 roku Prezes Zarządu Movie Games SA, następnie przewodniczący Rady Nadzorczej Movie Games S.A.

W latach 2016 – 2017 członek Rady Nadzorczej PlayWay SA.

W latach 2008 – 2016 wiceprezes Stowarzyszenia Producentów i Dystrybutorów Oprogramowania Rozrywkowego w Polsce.

W latach 2011 – 2013 członek Rady Nadzorczej IAB – stowarzyszenia pracodawców polskiej branży internetowej.

Od 2018 roku wykładowca Warszawskiej Szkoły Filmowej na kierunku Tworzenie Gier i Multimedia, gdzie naucza o współczesnym rynku gier komputerowych.

 

 

 

Michał Kojecki
Członek Rady Nadzorczej

Przedsiębiorca prywatny z blisko 30-letnim doświadczeniem. Inwestor giełdowy od początku rynku kapitałowego w Polsce. Członek zarządu spółek kapitałowych. Przez 10 lat pełniący funkcję dyrektora zarządzającego zagranicznej firmy inwestycyjnej w Polsce. W ciągu ostatnich 5 lat sprawował funkcje w organach administracyjnych, zarządzających lub nadzorczych spółek: Caterham Financial Management LTD, Cormostan Trading Limited, Euro House Development, Radzymińska Centrum Sp.z o.o., Against Gravity Sp. z o.o.. Członek Rady Nadzorczej Creativeforge Games S.A., spółki zależnej od PlayWay S.A.

 

Jan Piotr Szpetulski-Łazarowicz
Członek Rady Nadzorczej

Rok urodzenia 1982, Wykształcenie: 2001-2006 Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Kierunek Ekonomia Międzynarodowa.

Przebieg pracy zawodowej:
od 2019 Dyrektor Finansowy w spółkach z branży internetowej m.in. Booksy (www.booksy.com)
i Just Join IT (http://www.justjoin.it/).

2019 Wisła Kraków S.A. (www.wisla.krakow.pl) - Dyrektor Finansowy. Odpowiedzialny
otrzymanie licencji na grę w Ekstraklasie przyznawaną przez Polski Związek Piłki Nożnej.
2017-2018 Fundacja Babyn Yar Holocaust Memorial Center, Ukraina (www.babynyar.org/en) -
Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy. Odpowiedzialny za relacje z darczyńcami.
2014-2017 Siwiec Obidziński Szpetulski & Partners (www.sosp.com.pl) - Prezes Zarządu. Działalność
w zakresie doradztwa transakcyjnego, public relations i współpracy międzynarodowej.
2013-2015 Groupon (www.groupon.pl) - doradca Zarządu odpowiedzialny za rozwój sprzedaży.
2009-2013 EY (www.ey.com/pl) – menadżer w dziale audytu. Odpowiedzialny za badanie
sprawozdań finansowych m.in. spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych.
Prowadzenie projektów doradztwa transakcyjnego w Polsce i Rosji.

2006-2009 Mazars (www.mazars.pl), - kierownik projektów audytowych. Prowadzenie badań
sprawozdań finansowych.

Aktualne miejsce zatrudnienia:
Od 2013 Własna działalność gospodarczą głównie w zakresie finansów, wycen, doradztwa
transakcyjnego, zarządzania.

 

Michał Markowski
Członek Rady Nadzorczej

W latach 2014-2016 Dyrektor Działu Strategii i Analiz w spółce Giełda Papierów Wartościowych S.A. W latach 2012 – 2014 Główny Ekonomista, Radca Ministra w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie odpowiadał za m.in. stworzenie kompleksowej koncepcji i rozwiązań prawno-finansowych, oraz programu Inwestycje Polskie (Polski Fundusz Rozwoju), przeprowadzenie konsolidacji w sektorze chemicznym i powołanie Grupy Azoty, prowadzenie i udział w projektach IPO, oraz sprzedaży pakietów akcji w ramach ABB, restrukturyzację PLL LOT S.A., oraz Ciech S.A. Od 2015 roku Prezes Pointway Partners Biuro Rachunkowe, od 2016 roku Dyrektor Portfela Projektów w ProService Agent Transferowy S.A. W latach 2009-2012 Senior Associate w dziale wycen i modelowania finansowego, oraz doradztwa transakcyjnego w Deloitte Advisory. Członkostwo w Radach Nadzorczych i Komitetach Inwestycyjnych w ubiegłych latach: Atende S.A., Ulma S.A., Polskie Inwestycje Rozwojowe, Izba Rozliczeniowa Giełd i Towarów, Ventures&Partners, Polskie Linie Lotnicze Lot. Magister informatyki i finansów na Politechnice Wrocławskiej. Doktorat z Informatyki – Politechnika Wrocławska. Association of Chartered Certified Accountants – ACCA - uzyskanie międzynarodowych kwalifikacji z dziedziny finansów.

 

Lech Klimkowski

Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego, kierunek Finanse i Bankowość w specjalności Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw. Jest członkiem The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), posiada tytuły FCMA, CGMA.

Swoją karierę zawodową rozpoczął 2004 roku w BDO w dziale audytu. W latach 2006 - 2010 pełnił funkcje kierownicze, odpowiadając za obszar finansów w spółce Serwis Plus świadczącej usługi dla branży FMCG. W latach 2007 – 2010 pełnił funkcję Prezesa Zarządu w firmie Złoty Indyk S.A. Od 2010 roku związany z Grupą Kapitałową Indykpol. Zajmuje stanowisko Dyrektora ds. Controllingu i Planowania. Od 2013 roku pełni funkcję prokurenta w spółce Indykpol S.A, a od 2018 roku również w spółce Zdrowy Drób Sp. z o.o. W Grupie Indykpol odpowiada za obszary rachunkowości zarządczej, budżetowania, raportowania i analiz.

 

 

W skład Komitetu Audytu wchodzą: Michał Markowski (przewodniczący), Lech Klimkowski, Michał Kojecki.
 
Niezależni członkowie RN: Michał Markowski,  Lech Klimkowski