gpw

gpw
gpw
gpw

Władze spółki

ZARZĄD SPÓŁKI

 

Krzysztof Kostowski

Prezes PlayWay. Od 25 lat związany z branżą gier komputerowych. Ze stworzoną przez siebie spółką Play sp.z.o.o. w latach 2002-2011 osiągnął pozycję jednego z liderów dystrybucji gier komputerowych w Polsce. Z powodzeniem prowadził proces inkubacji wielu małych i średnich zespołów deweloperskich. W 2011 powołał do życia PlayWay SA, firmę skupioną na produkcji gier wysokiej jakości, a także na wspieraniu i rozwijaniu zespołów deweloperskich z innowacyjnymi pomysłami. Autor koncepcji sztandarowego produktu firmy: gry Car Mechanic Simulator, House Flipper oraz trzydziestu innych produkcji spółki. Odpowiedzialny za pełen proces tworzenia większości produkcji, począwszy od koncepcji gry, poprzez dobranie odpowiedniego składu zespołu, a skończywszy na wydaniu gry na rynkach światowych. W 2020 roku zarządza grupą PlayWay SA, złożoną z ponad 70 spółek tworzacych gry, oraz kilku zespołów wewnętrznych.

 

Kuba Trzebiński

Od 2016 roku Wiceprezes PlayWay. Pełni funkcje COO oraz CMO. Z firmą związany od 2013 roku.Absolwent Uniwersytetu Warszawskiego (Wydział Polonistyki, specjalizacja Marketing | PR | Dziennikarstwo), studiował również na Wydziale Filozofii. Pisał m.in dla: Magazynu CD-ACTION, portalu Polygamia.pl, Magazynu FILM, portalu Stopklatka.pl, portalu Muzyka.pl, Magazynu LADOS.
W PlayWay S.A. odpowiada m.in. za obecność globalnych marek w grach z serii Car Mechanic Simulator oraz Farm Expert, opiekę producencką nad tworzonymi przez firmę grami, nawiązywanie kontaktów i relacji z mediami, odkrywanie nowych zespołów deweloperskich, kontakty biznesowe. Autor koncepcji wielu gier, m.in. Cooking Simulator.

W latach 2018 - 2020 Przewodniczący Rady Nadzorczej Ultimate Games S.A.
W latach 2018 - 2019 Przewodniczący Rady Nadzorczej Movie Games S.A.


RADA NADZORCZA

 

Bartosz Graś,
Przewodniczący Rady Nadzorczej

Założyciel i partner kancelarii prawnej Graś i Wspólnicy sp. k. oraz międzynarodowej sieci prawnej Cathay Associates posiadającej 80 biur na świecie. Związany z działalnością charytatywną - założyciel Europejskiej Fundacja Pomocy Prawnej, fundacji Stop Hejterom, fundacji Stop Endometriozie, związany z fundacją Artyści przeciw Nienawiści. Obecnie pełni funkcję wiceprezesa Sądu Polubownego przy Izbie Gospodarczej Blockchain i Nowych Technologii.

Od 1994 r. związany z branżą gamingową i nowymi technologiami. Od wielu lat związany jest z grupą Playway. Współzałożyciel spółki PWay Sp. z o.o. i współtwórca tokenu PWay, współzałożyciel Games Incubator S.A., zaangażowany w rozwój szkoły Playway, udziałowiec, akcjonariusz w kilkunastu spółkach z grupy Playway.

Doradza w procesach M&A, z obszaru prawa spółek handlowych i dziedzin pochodnych. W szczególności koncentruje się na procesach restrukturyzacyjnych, zmian własnościowych, przejęć i fuzji. Wiedzą zdobytą głównie podczas obsługi znaczących podmiotów gospodarczych, dzieli się prowadząc szkolenia. Jest autorem licznych artykułów oraz często występuje w programach telewizyjnych i radiowych w roli konsultanta.

 

 

Michał Kojecki
Członek Rady Nadzorczej

Przedsiębiorca prywatny z blisko 30-letnim doświadczeniem. Inwestor giełdowy od początku rynku kapitałowego w Polsce. Członek zarządu spółek kapitałowych. Przez 10 lat pełniący funkcję dyrektora zarządzającego zagranicznej firmy inwestycyjnej w Polsce. W ciągu ostatnich 5 lat sprawował funkcje w organach administracyjnych, zarządzających lub nadzorczych spółek: Caterham Financial Management LTD, Cormostan Trading Limited, Euro House Development, Radzymińska Centrum Sp.z o.o., Against Gravity Sp. z o.o.. Członek Rady Nadzorczej Creativeforge Games S.A., spółki zależnej od PlayWay S.A.

 

Jan Piotr Szpetulski-Łazarowicz
Członek Rady Nadzorczej

Rok urodzenia 1982, Wykształcenie: 2001-2006 Wydział Nauk Ekonomicznych Uniwersytetu Warszawskiego. Kierunek Ekonomia Międzynarodowa.

Przebieg pracy zawodowej:
od 2019 Dyrektor Finansowy w spółkach z branży internetowej m.in. Booksy (www.booksy.com)
i Just Join IT (http://www.justjoin.it/).

2019 Wisła Kraków S.A. (www.wisla.krakow.pl) - Dyrektor Finansowy. Odpowiedzialny
otrzymanie licencji na grę w Ekstraklasie przyznawaną przez Polski Związek Piłki Nożnej.
2017-2018 Fundacja Babyn Yar Holocaust Memorial Center, Ukraina (www.babynyar.org/en) -
Członek Zarządu i Dyrektor Finansowy. Odpowiedzialny za relacje z darczyńcami.
2014-2017 Siwiec Obidziński Szpetulski & Partners (www.sosp.com.pl) - Prezes Zarządu. Działalność
w zakresie doradztwa transakcyjnego, public relations i współpracy międzynarodowej.
2013-2015 Groupon (www.groupon.pl) - doradca Zarządu odpowiedzialny za rozwój sprzedaży.
2009-2013 EY (www.ey.com/pl) – menadżer w dziale audytu. Odpowiedzialny za badanie
sprawozdań finansowych m.in. spółek notowanych na Giełdzie Papierów Wartościowych.
Prowadzenie projektów doradztwa transakcyjnego w Polsce i Rosji.

2006-2009 Mazars (www.mazars.pl), - kierownik projektów audytowych. Prowadzenie badań
sprawozdań finansowych.

Aktualne miejsce zatrudnienia:
Od 2013 Własna działalność gospodarczą głównie w zakresie finansów, wycen, doradztwa
transakcyjnego, zarządzania.

 

Michał Markowski
Członek Rady Nadzorczej

W latach 2014-2016 Dyrektor Działu Strategii i Analiz w spółce Giełda Papierów Wartościowych S.A. W latach 2012 – 2014 Główny Ekonomista, Radca Ministra w Ministerstwie Skarbu Państwa, gdzie odpowiadał za m.in. stworzenie kompleksowej koncepcji i rozwiązań prawno-finansowych, oraz programu Inwestycje Polskie (Polski Fundusz Rozwoju), przeprowadzenie konsolidacji w sektorze chemicznym i powołanie Grupy Azoty, prowadzenie i udział w projektach IPO, oraz sprzedaży pakietów akcji w ramach ABB, restrukturyzację PLL LOT S.A., oraz Ciech S.A. Od 2015 roku Prezes Pointway Partners Biuro Rachunkowe, od 2016 roku Dyrektor Portfela Projektów w ProService Agent Transferowy S.A. W latach 2009-2012 Senior Associate w dziale wycen i modelowania finansowego, oraz doradztwa transakcyjnego w Deloitte Advisory. Członkostwo w Radach Nadzorczych i Komitetach Inwestycyjnych w ubiegłych latach: Atende S.A., Ulma S.A., Polskie Inwestycje Rozwojowe, Izba Rozliczeniowa Giełd i Towarów, Ventures&Partners, Polskie Linie Lotnicze Lot. Magister informatyki i finansów na Politechnice Wrocławskiej. Doktorat z Informatyki – Politechnika Wrocławska. Association of Chartered Certified Accountants – ACCA - uzyskanie międzynarodowych kwalifikacji z dziedziny finansów.

 

Lech Klimkowski

Absolwent Akademii Leona Koźmińskiego, kierunek Finanse i Bankowość w specjalności Finanse i Rachunkowość Przedsiębiorstw. Jest członkiem The Chartered Institute of Management Accountants (CIMA), posiada tytuły FCMA, CGMA.

Swoją karierę zawodową rozpoczął 2004 roku w BDO w dziale audytu. W latach 2006 - 2010 pełnił funkcje kierownicze, odpowiadając za obszar finansów w spółce Serwis Plus świadczącej usługi dla branży FMCG. W latach 2007 – 2010 pełnił funkcję Prezesa Zarządu w firmie Złoty Indyk S.A. Od 2010 roku związany z Grupą Kapitałową Indykpol. Zajmuje stanowisko Dyrektora ds. Controllingu i Planowania. Od 2013 roku pełni funkcję prokurenta w spółce Indykpol S.A, a od 2018 roku również w spółce Zdrowy Drób Sp. z o.o. W Grupie Indykpol odpowiada za obszary rachunkowości zarządczej, budżetowania, raportowania i analiz.

 

 

W skład Komitetu Audytu wchodzą: Michał Markowski (przewodniczący), Lech Klimkowski, Michał Kojecki.
 
Niezależni członkowie RN: Michał Markowski,  Lech Klimkowski

PlayWay Spółka Akcyjna - siedziba rejestrowa ul. Bluszczańska 76 lok 6, 00-712 Warszawa, Polska

design by: pawelkrol.it